Reklama
  • Czwartek, 17 kwietnia 2014 (08:00)

    Żegnamy pomarańczową skórkę

Lada moment zaczniemy nosić krótkie sukienki i odsłaniać nogi. Dlatego to ostatnia chwila, by wziąć się za siebie i pozbyć się cellulitu.

Reklama

Skórka pomarańczowa wielu kobietom spędza sen z powiek. Nic dziwnego – w reklamach modelki mają nie tylko bardzo szczupłe, ale jeszcze idealnie gładkie nogi, a nam wydaje się, że tak powinnyśmy wyglądać. I choć najprawdopodobniej żadnej z nas nie uda się doprowadzić wyglądu skóry do perfekcji, to przynajmniej możemy ten nieszczęsny cellulit zredukować. Potrzebne nam będą czas i wytrwałość.

Wcale nie musisz chudnąć, ale…

Musisz się ruszać. Szczupłe kobiety wcale nie są wolne od cellulitu, natomiast sportsmenki owszem. Dlatego zadbaj o to, by co drugi dzień intensywnie się ruszać. Godzina jazdy na rowerze lub 40 min biegania sprawi, że pobudzisz krążenie w nogach, a to poprawi wygląd skóry.

Pij dużo wody

Dużo, czyli co najmniej dwa litry. Woda wypłukuje z naszego organizmu toksyny, a w przypadku zabiegów antycellulitowych dodatkowo sprzyja zmniejszaniu obrzęków, których skutkiem jest cellulit.

Korzystaj z masaży

Gabinety kosmetyczne oferują liczne zabiegi ujędrniające i redukujące skórkę pomarańczową. Nie ma co spodziewać się, że po nich skóra faktycznie stanie się idealnie gładka, natomiast na pewno poprawi się jej kondycja. Ważne, by poddać się serii zabiegów.

W przypadku masaży bańką chińską (które można samodzielnie wykonywać w domu) lub aparatami z głowicami zasysającymi (cena zabiegu ok. 70 zł) najlepiej robić je co dwa dni w cyklu obejmującym 20 zabiegów. W domowym zaciszu sprawdzą się też szorstkie gąbki i domowe peelingi (np. z kawy), czyli metody pobudzające krążenie, stymulujące skórę i tkankę podskórną.

Stosuj balsamy

Nie musisz inwestować w drogie preparaty. W zupełności wystarczą te za kilkanaście złotych. Ważne byś stosowała je codziennie i dokładnie wmasowywała w uda i pośladki. Dobrą metodą jest nałożenie preparatu, owinięcie nóg folią spożywczą i poleżenie pod kocem przez 30 min. Dzięki temu kosmetyk lepiej się wchłonie, a skóra zyska jędrność.

Katarzyna Dzik

Więcej na temat:Lada | Nie | dzik | Dzik | gabinet

Zobacz również

  • Chyba nie ma kobiety, która nie zmagałaby się z problemem pomarańczowej skórki. Aby uwolnić nogi od tej przypadłości, należy działać kompleksowo. Nie tylko stosować specjalne preparaty, ale też... więcej

Wasze komentarze: 3,

przeczytane przez: 4 osoby Dodaj komentarz
Filona

~Filona -

Bardzo fajne są kosmetyki z nowe serii Sorayi Body Diet 2. Ja mam krem do biustu i serum wyszczuplająco-antycellulitowe. Pięknie nawilżają i ujędrniają . Mogą być świetnym uzupełnieniem odchudzania

Załączniki:
Klaudia

~Klaudia -

Ja jestem w trakcie kuracji antycellulitowej Dermiki. Trwa 14 dni i dwa razy dziennie, smaruję tę zmorę przyjemnym żelem. Po 6 dniach widać już że skóra ud i pośladków jest bardziej gładka, a cellulit jakby w odwrocie :)