Reklama
  • Piątek, 29 maja 2015 (11:05)

    Pozbądź się cellulitu

Choć często nazywamy go niewinnie skórką pomarańczową, to walka z nim spędza nam sen z powiek. Skąd się bierze cellulit i jak skutecznie go usunąć, podpowiada Joanna Zys, kosmetolog z warszawskiego salonu Sense and Body SPA.

Zdjęcie

/Arch/123RF Picsel
/Arch/123RF Picsel

Reklama

Zwykle pojawia się na udach oraz pośladkach, choć występuje też na łydkach, brzuchu i ramionach. Głównym powodem powstawania cellulitu jest zła dieta i brak ruchu, ale też zaburzenia hormonalne i uwarunkowania genetyczne.

Kosmetyki na start

Większość z nas zaczyna wal kę ze „skórką pomarańczową” od kupienia balsamów antycellulitowych. Wybierając je, warto zwrócić uwagę, czy zawierają choć jeden z tych składników: kofeinę, bluszcz, algi morskie (zielone i brunatne), retinol, guaranę, miłorząb japoński, wyciąg z kasztanowca lub flawonoidy.

To właśnie one pomagają w usprawnieniu przepływu krwi i limfy oraz wzmacniają strukturę skó ry. Trzeba jednak pamiętać, że sam kosmetyk wiele nie pomoże, jeśli nie wykona się do tego masażu przy pomocy np. szorstkiej rękawicy lub gąbki.

Domowa odnowa

Przynajmniej 2 razy w tygodniu stosuj peeling. Przygotuj go np. z fusów po kawie wymieszanych z oliwą z oliwek. We trzyj składniki w skórę energicznymi, kolistymi ruchami i spłucz po kilku minutach chłodnym strumieniem wody.

Detoks

Nie zapomnij o wewnętrznym oczyszczeniu organizmu ze złogów. W tym celu zrezygnuj z soli, cukru i przetworzonej żywności. Jedz warzywa oraz owoce i pij 3 litry wody niegazowanej dziennie. I koniecznie zacznij ćwiczyć!

Metody ujędrniania w salonie

1. Masaż bańką chińską – masażysta wykonuje nią na przemian długie pociągnięcia po skórze i ruchy okrężne w kierunku węzłów chłonnych. Działanie próżni wpływa na pobudzenie krążenia krwi, szybsze usuwanie toksyn z organizmu, a także rozluźnienie mięśni. Koszt jednej wizyty: ok. 50 zł.

2. Mantis – nazywany jest zabiegiem XXII wieku. Pacjentka zakłada specjalny kombinezon, po czym zostaje przeprowadzony na niej endomasaż (silny mechaniczny ma- saż rolkami). Wspomagany jest energią z pola magnetycznego, która łagodzi ewentualny ból mięśni. Cena: ok. 180 zł

Super TV
Więcej na temat:Joanna | "Joanna" | spa | Nie | kosmetyki | detoks | cellulit

Zobacz również

  • Z wielu powodów można mieć pretensje do natury, ale w tej kwestii załatwiła sprawę wyjątkowo demokratycznie – obdarzyła cellulitem i szczupłe, i bardziej puszyste panie (powstawaniu cellulitu... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.