Reklama
  • Piątek, 21 marca 2014 (11:05)

    Jak pozbyć się śladów po rozstępach?

Po zimie przybyło mi kilka kilogramów. Na brzuchu, udach i pośladkach zauważyłam dziwne grudki pod skórą i bladoróżowe pręgi wyglądem przypominające blizny. Czy to efekt tego, że przytyłam? Czy jest szansa, by skóra znów była gładka?

Grudki, które Pani opisuje, to prawdopodobnie tłuszcz, jaki zebrał się pod skórą, a pręgi to rozstępy będące efektem gwałtownego rozciągnięcia skóry.

Kolor zmian na skórze sugeruje, że są stosunkowo nowe (po dłuższym czasie rozstępy bledną), a więc jest większa szansa na znaczne zmniejszenie zmian. Wymagać to będzie codziennych systematycznych, ale prostych zabiegów.

Reklama

Przede wszystkim proszę podczas kąpieli masować skórę szorstką rękawicą (np. For Your Beauty/Rossmann, ok. 10 zł). Raz w tygodniu wykonywać piling. Poprawi to krążenie i rozbije tkanki tłuszczowe.

Niezbędne będzie też smarowanie ciała preparatami antycellulitowymi. Zawierają substancje wygładzające skórę i przyspieszające spalanie tłuszczu. Niektóre dodatkowo rozgrzewają (np. Eveline, ok. 21 zł), co przyspiesza wchłanianie aktywnych składników.

Agnieszka Królikowska - kosmetolog

Tekst pochodzi z magazynu

Tina
Więcej na temat:kolor | Agnieszka | Pani | Platforma Obywatelska

Zobacz również

  • Z wielu powodów można mieć pretensje do natury, ale w tej kwestii załatwiła sprawę wyjątkowo demokratycznie – obdarzyła cellulitem i szczupłe, i bardziej puszyste panie (powstawaniu cellulitu... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.