Reklama
  • Piątek, 13 maja 2016 (13:00)

    Jak pozbyć się cellulitu?

Z wielu powodów można mieć pretensje do natury, ale w tej kwestii załatwiła sprawę wyjątkowo demokratycznie – obdarzyła cellulitem i szczupłe, i bardziej puszyste panie (powstawaniu cellulitu sprzyjają głównie żeńskie hormony – estrogeny).

Dlatego walczyć z nimi musimy wszystkie. Działać trzeba komplek sowo i na wielu płaszczyznach.

To na niego działa

Reklama

Cellulit to skutek nadmiernego odkładania się tłuszczu w organiz mie i zaburzeń krążenia limfy. Najbardziej sprzyja mu jednak nadmiar tłuszczu. Dlatego, walcząc z nim, nie możesz przekraczać dziennej dawki 1 g tłuszczu na 1 kg Twojej wagi.

Jednym słowem trzeba się zdrowo odżywiać i dużo się ruszać. Wydaje się proste, bo przecież taki tryb życia to nie tylko sposób na cellulit, ale również na bycie w formie w każdym wieku. A jednak…

Ale jeśli uda Ci się już pohamować swój apetyt na węglowodany oraz słodycze i zaczniesz się więcej ruszać, musisz jeszcze pamiętać o codziennej pielęgnacji i ogólnych zasadach.

Masaż antycellulitowy – najlepiej wykonywać pod prysznicem, masując skórę szorstką gąbką. Zaczynamy od stóp i przesuwamy się ku górze, zataczając małe kółka. Taki zabieg pobudza krążenie krwi i limfy, a to przyspiesza rozbijanie skórki pomarańczowej.

Naprzemienny natrysk – strumień ciepłej wody, a potem zimnej. To zadziała jak bicze wodne, a więc też poprawi ukrwienie skóry.

Cellulit lubi gorące kąpiele, długie opalanie, saunę… Dlatego warto je ograniczyć.

Preparaty antycellulitowe zawierają dużo aktywnych składników (algi, kofeina, wyciągi z miłorzębu czy bluszczu), które pomagają rozbić grudki tłuszczu pod skórą. Nie oczekuj jednak cudów, bo żaden preparat nie usunie cellulitu całkowicie.

Stosuj naturalne spalacze tłuszczu, np. pij świeży sok z grejp fruta i herbatę Pu-erh.

IK

Dieta: Warzywa, chude mięso, ryby, nabiał, owoce, czyli dieta nisko- kaloryczna, która ma na celu pobudzić przemianę materii, oczyścić ciało z toksyn i zapobiegać zatrzymywaniu się wody w organizmie (to sprzyja tzw. cellulitowi wodnemu).

Masaż i peelingi: Masaż możesz wyko nywać na mokro pod prysznicem (np. za pomocą specjalnej rękawicy), wte- dy warto go połączyć z pee lingiem, lub na sucho. Uwaga, brzuch zawsze masuj od lewej do prawej.

Ruch: Na kondycję skóry doskonale wpływa aktywność fizyczna. Ruch wzmacnia układ limfatyczny i pozwala ograniczyć zmiany na skórze, a intensywny trening pomaga w walce z zalegającym tłuszczem.

Tele Tydzień
Więcej na temat:cellulit | 'Masa' | "Masa" | Masa | dieta | "Ruch" | preparaty

Zobacz również

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.