Reklama
  • Środa, 17 kwietnia 2013 (09:49)

    Jak dbać o nogi, żeby były szczupłe

Marzysz o modnej minispódniczce na lato odsłaniającej twoje zadbane, zgrabne nogi? Marzenia się spełniają!

Zdjęcie

Rozgrzej i wzmocnij skórę /Arch/123RF Picsel
Rozgrzej i wzmocnij skórę
/Arch/123RF Picsel

Najlepsze rezultaty w walce z tkanką tłuszczową i cellulitem przyniosą: masaż oraz gimnastyka. Uda masuj podczas peelingu (6) pod prysznicem (5) oraz preparatem ujędrniającym z nakładką masującą (1). Wcierając w ciało odżywczą oliwkę (4) lub masło (3), przyszczypuj i ugniataj skórę – to także świetny masaż, którego nie lubi cellulit. Raz w tygodniu zastosuj specjalny okład (np. zimne bandaże – 2). To wszystko usprawnia przepływ limfy, przyspiesza spalanie tłuszczu i ujędrnia skórę.

Wypróbuj: 1. Oriflame, żel antycellulitowy z masującą nakrętką, 65 zł; 2. Marion, Zimne Bandaże, ok. 6,50 zł; 3. Ziaja, masło do ciała do skóry wrażliwej i mało elastycznej, 15 zł; 4. AA, ujędrniająca oliwka do masażu z ekstraktem z granatu, ok. 60 zł; 5. Szczotka do masażu oraz mycia, Rossmann, ok. 11 zł; 6. Green Pharmacy, peeling cukrowo-solny, 12 zł.

Reklama

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Proste ćwiczenia

Ćwiczeń na wyrzeźbienie ud jest wiele, nie są one skomplikowane.

1. Stań w rozkroku (jak na zdjęciu), wyprostuj plecy, palce stóp skieruj na zewnątrz, pięty zwrócone ku sobie. Ugnij kolana, wypchnij miednicę do przodu: delikatnie opadaj i unoś ją 10 razy. Ugnij kolana bardziej (miednica niżej) i znów unoś ją i opuszczaj o kilka cm w górę i w dół 10 razy.

2. Stań w lekkim rozkroku, wyprostuj plecy, rób kopnięcia do tyłu 15 razy prawą nogą, potem tyle samo lewą.

3. Klęknij, złącz kolana, pośladki oprzyj na piętach, ręce wyprostuj i spleć nad głową. Unoś powoli pupę, wypychając ją maksymalnie do przodu, aż uda i łydki utworzą kąt prosty.

Zdjęcie

Plecy muszą być proste, a miednica mocno wypchnięta do przodu. /Arch/123RF Picsel
Plecy muszą być proste, a miednica mocno wypchnięta do przodu.
/Arch/123RF Picsel

Drogie zabiegi w gabinecie

Lipoliza ultradźwiękowa i kriolipoliza to popularne zabiegi, dzięki którym pozbędziesz się tkanki tłuszczowej w „trudnych” miejscach (uda, talia, biodra, ręce, okolice kolan).

Lipoliza ultradźwiękowa wykorzystuje ultradźwięki do rozbicia tkanki tłuszczowej. Najlepszy efekt uzyskuje się po 4-6 zabiegach. Cena jednego: od 70 zł (w pakiecie) nawet do 300 zł.

Kriolipoliza to metoda redukcji tłuszczu wykorzystująca niską temperaturę. Urządzenie próżniowe zasysa delikatnie tkankę tłuszczową i przytrzymuje między dwoma panelami chłodzącymi. Cena zabiegu już od 500 zł.

Świat & Ludzie
Więcej na temat:marzenia | lipoliza | nogi | banda | zgrabne nogi

Zobacz również

  • Polecam Pani masaże bańką chińską, niestety nieco bolesne i nieodpowiednie dla osób z popękanymi naczynkami. Jeśli Pani ma ten problem, lepszą metodą będzie urządzenie elektrostymulacji,... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.