Reklama
  • Środa, 2 września 2015 (13:00)

    Czy mezoterapia zwalczy cellulit?

Podobno mezoterapia stosowana jest do usuwania zmarszczek, ale słyszałam, że wykorzystywana jest także w walce z cellulitem. Czy to prawda i na czym taki zabieg polega? Małgorzata z Ustki

Reklama

Mezoterapa igłowa jest stosowana zarówno w walce ze zmarszczkami, łysieniem, przebarwieniami, bliznami jak i cellulitem.

W zależności od przyczyny wystąpienia skórki pomarańczowej lekarz medycyny estetycznej lub dermatolog wstrzykuje substancję, która poprawia krążenie, bądź przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej.

W pierwszym przypadku jest to wyciąg z karczocha, w drugim kofeina albo mieszanka karnityny z prokainą. Ich zadaniem jest zahamowanie lub odwrócenie postępujących zmian.

Zabieg może wywoływać dyskomfort, ponieważ podczas jednorazowej sesji skóra nakłuwana jest od kilkudziesięciu do kilkuset razy.

Na żywo
Więcej na temat:zabiegi | mezoterapia | cellulit

Zobacz również

  • Z wielu powodów można mieć pretensje do natury, ale w tej kwestii załatwiła sprawę wyjątkowo demokratycznie – obdarzyła cellulitem i szczupłe, i bardziej puszyste panie (powstawaniu cellulitu... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.